x
x

Żelaznowski & Głowiński - Kancelaria Radców Prawnych

Change site language to English

Wieści

Uwaga: ostrzeżenie przed oszustami podszywającymi się pod Kancelarię!

22.06.2016
W ostatnich dniach otrzymujemy informacje o podszywaniu się pod naszą Kancelarię osób, wysyłających z różnych adresów email fałszywe wezwania do zapłaty, rzekomo sporządzone przez naszą Kancelarię. W związku z tym zawiadamiamy, że Kancelaria Radców Prawnych Żelaznowski & Głowiński nie ma nic wspólnego z takimi działaniami i nie bierze odpowiedzialności za ich skutki.
Ostrzegamy przed otwieraniem załączników do takiej korespondencji, które mogą zawierać szkodliwe lub złośliwe oprogramowanie. Informujemy również o złożeniu przez nas zawiadomienia do właściwych organów o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Zmiany prawa upadłościowego

01.02.2016
Od 1 stycznia 2016 - duże zmiany Prawa upadłościowego!

Granica między niezależnym utworem inspirowanym, a opracowaniem

05.05.2015
W myśl ustawy o prawie autorskim utworem jest nie tylko utwór muzyczny, filmowy czy literacki, ale także program komputerowy, projekty architektoniczne i urbanistyczne oraz inne produkty istotne dla dzisiejszego rynku usługowego. Nieuniknione jest, by w obecnych czasach, czy to programując nową aplikację na smartfona czy komponując nowy utwór muzyczny nie inspirować się innymi, powstałymi wcześniej dziełami. Dla przedsiębiorcy wytwarzającego dzieła autorskie jest więc istotne, aby ustalić granicę, która wyznacza niezależność utworu powstałego na wskutek inspiracji innym dziełem.

Dodatkowe korzyści wynikające z umownego stosowania zadatku

09.04.2015
Zazwyczaj umowie przedwstępnej towarzyszy dokonanie przedpłaty. Ma to na celu zapewnienie konsekwentnego dążenia do realizacji zobowiązań przez strony oraz wyrażenie ich woli zawarcia umowy przyrzeczonej. Charakter prawny takiej przedpłaty decyduje o konsekwencjach, które mogą ponieść strony w razie niewykonania umowy. Istotnym jest więc dokładne określenie w umowie czy kupujący zobowiązał się do zapłaty zadatku czy zaliczki.

Samochód służbowy do celów prywatnych pracownika. Czy ryczałt uwzględnia paliwo?

16.03.2015
Zmiany w podatku dochodowym od użytkowania pojazdu służbowego w celach prywat-nych, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2015 roku, dotyczą aż 600 tysięcy pojazdów w Polsce. Wystarczyło zaledwie parę miesięcy, aby zryczałtowana forma określania wartości świadczenia za to nieodpłatne użytkowanie przysporzyła problemów. Nowelizacja, która w swoim założeniu miała uprościć sposób rozliczania z fiskusem nie odpowiedziała na podstawowe pytanie - czy w ryczałcie został uwzględniony koszt paliwa zużywanego podczas korzystania z samochodu służbowego? Samochód bez paliwa przecież nie pojedzie.
Poprzednia strona Prawnicy Następna strona Kontakt

© 2011 Żelaznowski & Głowiński. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nasmarował keithar.com, uruchomił trybiki paweljot.