x
x

Żelaznowski & Głowiński - Kancelaria Radców Prawnych

Change site language to English

Wieści

Samochód służbowy do celów prywatnych pracownika. Czy ryczałt uwzględnia paliwo?

16.03.2015
Zmiany w podatku dochodowym od użytkowania pojazdu służbowego w celach prywat-nych, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2015 roku, dotyczą aż 600 tysięcy pojazdów w Polsce. Wystarczyło zaledwie parę miesięcy, aby zryczałtowana forma określania wartości świadczenia za to nieodpłatne użytkowanie przysporzyła problemów. Nowelizacja, która w swoim założeniu miała uprościć sposób rozliczania z fiskusem nie odpowiedziała na podstawowe pytanie - czy w ryczałcie został uwzględniony koszt paliwa zużywanego podczas korzystania z samochodu służbowego? Samochód bez paliwa przecież nie pojedzie.

Gdy podwykonawca spóźnia się z robotami budowlanymi

10.03.2015
Do sądów trafia coraz więcej spraw, w których pozwanym jest wykonawca robót budowlanych. Przyczyną rozpoczęcia sporów sądowych są opóźnienia w wykonaniu części robót, skutkiem czego inwestorzy często ponoszą finansowe dolegliwości. Ze względu na brak pewnych zastrzeżeń umownych inwestor czasem może paść ofiarą własnego procesu.

Gdy egzekucja przeprowadzona z majątku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością okazała się niewystarczająca

27.02.2015
W praktyce gospodarczej częstym problemem jest wyegzekwowanie swoich należności od dłużnika. Może to się okazać tak samo trudne nawet w przypadku, w którym sąd stanął po naszej stronie i doszło do zajęcia całego majątku naszego dłużnika. Co zrobić jeżeli dłużnikiem jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a jej majątek nie wystarczy do spłacenia dłużnej kwoty do pełnej wysokości?
Poprzednia strona Prawnicy Następna strona Kontakt

© 2011 Żelaznowski & Głowiński. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: keithar.com, Paweł Jurek.